Krásná 24 hodin

Každá žena se jistě někdy ocitla v situaci, kdy se ráno probudíte vedle nového partnera a tajně se plížíte do koupelny, „hodit na sebe“ obličej. Pro tuto, ale i další situace a také zdravotní potíže je dobré vědět o možnosti permanentního make-upu.

Permanentní make-up je zkrášlovací metodou, která dosáhla během uplynulých let velmi vysoké úrovně. Klade velký důraz na přirozený vzhled, takže nenahrazuje líčení, nýbrž je jeho podkladem. V kvalitních kosmetických studiích se používá perfektně vyvinutá metoda, která spočívá v tom, že se mikrotenkou jehlou do horní vrstvy pokožky nanášejí hypoalergenní minerální barviva. Barvy se míchají individuálně a jsou přesně přizpůsobeny přírodním tónům pokožky. Trvanlivost je jeden až čtyři roky, toto je velice individuální.

A s čím nám tedy může pomoci?  „Z 99% toto ošetření podstupují ženy, které si přejí vyřešit drobné nedostatky obličeje, například prořídlé či chybějící obočí, nebo také zvýraznit a rozjasnit oči očními linkami. Úzkým rtům mohu opticky lehce dodat objem, bledým barvu a z nepravidelných udělat souměrné,“ shrnuje požadavky zákaznic kosmetička Eva Štědrá, která se tomuto oboru věnuje na špičkové úrovni již téměř dvacet let. 

Kdo PM ocení?

Tento způsob „vylepšení“ oceňují ženy nejvíce z následujících důvodů.

  • Nosíte-li kontaktní čočky nebo brýle nebo máte citlivé a často slzící oči
  • Jste-li aktivní sportovkyně, ráda i při sportu vypadáte upraveně, ale nestojíte o obličej plný rozmazaných šminek
  • Líčení vám zabírá příliš mnoho času a nebo se zkrátka sama ani dobře nalíčit neumíte
  • Trpíte alergií na dekorativní kosmetiku
  • Nechcete děsit manžela či přítele, pokud se ráno probudí jako první… 

Postup

Po příchodu do salonu vám kosmetička vysvětlí celý postup i jak o sebe pečovat po zákroku. Poté vám oblast, na níž bude permanentní make-up aplikovat, umrtví a přichází nejzábavnější fáze – vykreslování. Zkušená odbornice vám nejprve nakreslí obočí, linky či rty dle svého uvážení. Pokud je ale vaše představa jiná, překreslujete a opravujete tak dlouho, až jsou spokojené obě strany. Samotný proces není za použití lokálních anestetik, která by měla být standardem, nijak bolestivý. Domů odcházíte ve stavu, kdy můžete úplně klidně „mezi lidi“. Během následujících dnů vznikne na ošetřovaném místě, který se do týdne odrolí a vyhojí.

 

Rady profesionálů

U zákroků trvalejšího rázu je vždy dobré nechat si poradit. „Permanentní make-up nejde večer smýt jako klasické líčení, proto musí být provedený velice citlivě a přirozeně. Když tedy někdo vyžaduje tvar či barvu, o nichž jsem si jistá, že by dotyčné určitě neslušel, raději tuto klientku odmítnu,“ vysvětluje paní Eva Štědrá ze studia Estetica.
Na co ještě si dát pozor? Informujte se dopředu na možnosti opravy. „PM je dvoufázový proces, proto je v dobrém studiu samozřejmostí, že v ceně zákroku je ještě zahrnuta korekce s tříměsíční záruční dobou,“ upozorňuje kosmetička Janka Dragounová.
A do třetice informace pro ty, kdo se obávají bolesti. „Bolestivost zákroku je eliminována těmi nejkvalitnějšími anestetiky, u výplně rtů je dokonce ve spolupráci s lékařem možné úplně znecitlivění lokální injekční anestezií,“ uvádí Jana Hrůšová, kosmetička s devatenáctiletou praxí.


Žádné rozpíjení

Při tetování rtů vzniká na jejich okraji neviditelná mikrojizvička, která zamezí rozpíjení rtěnky, k němuž dochází zejména díky drobným vráskám kolem úst.

Nejdříve barva, potom výplň

Pokud si necháváte rty vyplňovat, nejdříve si nechte provést permanentní make-up na rty bez výplní, aby mohl lékař pracovat s finálním tvarem.

 

Text: Andrea Nikolasová