Podrobné informace

Podrobné informace

 

Obecné informace k dohodě o provedení permanentního makeupu

Permanentní make-up je metoda dočasného líčení, při které se do horní vrstvy pokožky – epidermu implantují přírodní barviva. Lze tak upravit velikost, hustotu i šířku obočí nebo v případě chybějícího jej kompletně vymodelovat. Oči lze zvýraznit očními linkami, aplikací PM rtů, můžeme docílit zvýraznění a zlepšení tvaru rtů, či potlačit jejich asymetrii. PM by neměl nahrazovat klasické líčení, měl by být pouze jeho podkladem. Klient bere na vědomí, že zákrok je dvoufázový a je třeba dodržovat pokyny o následné péči: během ošetření může dojít k zarudnutí, ev. mírnému otoku, který během krátkého času odezní:

 • po aplikaci rtů – rozsah a délka otoku je individuální, navíc po dobu od 2 do 4 hodin působí injekční anestezie provedená stomatologem. Doporučujeme ten den po aplikaci si nesjednávat důležité schůzky z důvodů špatné artikulace. Večer po aplikaci si můžete přikládat ledové obklady. Led uložte do mikrotenového sáčku. Obklad nesmí být mokrý aby stroupky nemokvaly. Po aplikaci po dobu 24 hodin od výkonu odsávat každé 2 hodiny tkáňový mok v místě aplikace a to pouze tlakem – nikdy neotírat – za použití vždy nového papírového kapesníčku. 2 dny pijte slámkou všechny tekutiny co obsahují pigment (káva, čaj, červené víno, coca cola) Večer nenámáčet, nečistit zuby až druhý den ráno a mazat pouze krémem lipobase repair a to až druhý den po aplikaci. Po celou dobu hojení, natírejte dle potřeby pouze lehký film krému aby stroupky nemokvaly. Do vyhojení nelíčit.
 • po aplikaci očních linek – délka otoku je velice individuální, otok může přetrvávat i do druhého dne, ale také hodinu po aplikaci nemusíte mít otok žádný. Večer téhož dne si můžete provést čajové studené obklady. (Uvařte si silný černý čaj – ne bylinkový, dejte ho vychladit do ledničky, pak do něho namočte vatové tampony, důkladně vyždímejte a tak studené přikládejte na oční víčka. Je dobré toto opakovat ještě druhý den ráno). Oční linky nevyžadují žádné následné ošetřování, stačí běžný krém, který používáte vklepat do očního okolí, ránu nepotírat ničím. Večer po aplikaci nenamáčet a do vyhojení zákaz použití řasenek, stínů a jakýkoli kosmetických přípravků.
 • po aplikaci obočí – obočí neotéká, pouze po krátkou dobu je okolí vpichu lehce začervenalé. V místě aplikace se utvoří drobný stroupek v barvě pigmentu, který je třeba po 4 dnech
  po aplikaci, průběžně potírat speciálním přípravkem zabraňujícím vysychání (stroupky se nesmí odstraňovat násilím)stačí potírat 2x denně, 2 dny nenamáčet. Přípravek natírejte tak, aby aplikované místo bylo pokryto jen lehkým filmem krému.
Všeobecně platí
 • 4 dny po aplikaci nelze používat mýdlo a žádné kosmetické přípravky.
  Po vyloupnutí stroupků můžete používat jakékoliv mastné a regenerující přípravky, aby jste aplikované místo co nejdříve vyléčily a zregenerovaly.Toto doporučení se týká hlavně rtů.
  Přibližně týden po aplikaci není vhodné z hygienických důvodů navštěvovat společné bazény a saunu
 • 4 dny po aplikaci nejít do fit centra, na tenis a všude tam kde se víří prach a kde se fyzicky namáháte a potíte.

Z hygienických důvodů doporučujeme se vyvarovat přímému kontaktu s domácími zvířátky. (tzn.dotknutí čumáčkem nebo olíznutí)

Úzkostlivě dodržujte hygienu
 • nepoužívat na aplikované místo přípravky s AHA kyselinami, do vyhojení nepoužívat především B-panthene, Infadolan a vazelínu.
 • Kamkoliv pojedete do budoucna za sluníčkem používejte ochranné vodě odolné tyčinky nebo krémy s vysokým faktorem 50 ( např. Daylong ) žádnésolárium nejméně po dobu 1 měsíce.

Po aplikaci rtů a obočí nejméně 2 měsíce úzkostlivě chránit před sluníčkem z důvodů zpigmentování kůže a změny barvy pigmentu.

Bezprostředně po aplikaci bude pigment velice výrazný. Je to zapřičiněno prokrvením aplikovaného místa a zabarvení pigmentu krví, která lehce prosákne. Po té co se stroupky vyloupnou, pigment který zůstává v pokožce bude o více než 30% světlejší záleží na výchozí barvě, vlastní pigmentaci, způsobu hojení aj.

Definitivní odstín pigmentu se projeví až měsíc po aplikaci.

Dobu trvanlivosti uvádíme v průměru od 1 – 4 let, ale ne ve stejné intenzitě. Pigment postupem doby stejnoměrně bledne až téměř vymizí. Jiná intenzita barvy je například rok po aplikaci a jiná po 2 nebo 3 letech. Rovněž je mnoho faktorů, které ovlivňují trvanlivost např. stáří pokožky, elasticita, jestli je kůže mastná, časté opalování aj. Aplikované místo je předem předlíčené a s vámi po všech stránkách konzultované. Vše předem uvidíte i během práce máte možnost tvar sledovat. Nic se neprovede bez vašeho souhlasu. Barevný odstín je rovněž předem vybraný, podle vašeho typu a vašeho přání. K dispozici je široká paleta odstínů, které se dají ještě různě míchat, takže je možné uspokojit každou klientku.

Ohledně hygieny z naší strany – veškerý materiál, který se dotýká vaší kůže je pouze na jedno použití, nic se nesterilizuje, vše se vyhazuje. Přenos jakékoliv infekce není možný. V ceně zákroku je ještě jedna návštěva tzv. korekce, při které se ještě upravují drobné nedostatky, protože hned napoprvé se nemusí všechen pigment vstřebat a nebo díky většímu otoku může dojít k drobné disproporci. Korekce je již drobný krátký zákrok. Pouze u očních linek je třeba celý zákrok zopakovat.

Po absolvované korekci vám běží ještě 3 měsíce záruční doba. Pokud se nedostavíte na korekci, dobrovolně se vzdáváte záruční lhůty a případná reklamace nebude uznána. Za svoji práci si ručíme až po kontrole druhé návštěvy. Při nedodržení termínu korekce bez omluvy, alespoň 24 hodin předem bude, naúčtován storno poplatek 500,- Kč.

Záruka se netýká změny barvy. Dobu záruky si pohlídejte, protože přijdete-li později, záruka již nebude uznána.

Do 2 let po prvním zákroku nabízíme tzv. oživení barvy – je to jedna návštěva, bez korekce s 30% slevou ze stávající aktuální ceny. Bude-li však korekce nutná doplácí se 1 000 Kč. Další Vaše případné otázky ochotně zodpoví Vaše kosmetička.