Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy:

Je permanentní make up nějak věkově omezen?

Ne, PM provádíme ženám a dívkám od 18 let neomezeně. Pokud se jedná o klientku (klienta) mladší 18ti let, je nutný doprovod alespoň jednoho rodiče.

 

Jsem těhotná, mohu podstoupit PM obočí? Obtěžuje mě pravidelná ranní procedura, kdy si musím pracně chybějící obočí dokreslovat…

Během těhotenství, šestinedělí  a kojení PM neaplikujeme s ohledem na to, že v té době není hladina hormonů v rovnováze a barvy by mohly zpigmentovat nebo by „nedržely“ barvu.

 

Mohu mít nějakou alergickou reakci na PM?

Rozhodně takovou možnost vylučujeme. Používáme kvalitní přístroje a kvalitní přírodní hypoalergenní pigmenty.

 

Jak dlouho trvá hojení po zákroku?

Zpravidla 4 až 5 dnů, u obočí to může být až 1 týden. Po dobu hojení není vhodné používat jakákoli  líčidla na místa, kam byl PM aplikován.

 

Je potřeba nějak speciálně o PM pečovat?

Bezprostředně po aplikaci je třeba důsledně dodržovat hygienu, k jednotlivým úkonům máme pro Vás připravené podrobné informace s pokyny, které je třeba dodržovat, aby bylo dosaženo nejefektivnějšího výsledku.

 

Uvažuji o PM obočí. Je tento úkon časově omezen, resp. která roční doba je nejvhodnější?

Pro PM obočí je nejvhodnější doba od začátku října do konce dubna, v létě pokud neplánujete brzkou dovolenou, v každém případě je bezpodmínečně nutné chránit aplikovaná místa krémy s vysokým UV filtrem. Horní a dolní linky lze provádět celoročně, protože po stanovenou dobu můžete chránit oči slunečními brýlemi. Obecně pak platí, a to nejen pro PM, ale hlavně jako doporučení dermatologů, nevystavovat se nadměrnému slunečnímu záření. 

 

Ráda bych se u vás objednala na permanentní make up rtů, ale bojím se, že zákrok bude bolestivý, jak řešíte tento problém?

Aby zákrok byl pro vás komfortní, je vždy před výkonem předkreslen a vámi odsouhlasen tvar a barva a potom aplikuje přítomný lékař anestetickou injekci. Ta působí prakticky ihned a zaručuje vám bezbolestný průběh celého zákroku. Pro PM obočí a očních linek je zcela dostatečný anestetický krém „EMLA“, který je před aplikací nanášen na daná místa.

 

Jak dlouho vydrží PM a je možné jej aplikovat opakovaně?

To je hodně individuální, záleží na věku, intenzitě slunění, typu pleti i způsobu následné péče. Obecně platí, že by měl vydržet dva roky. Aplikovat PM lze opakovaně dle potřeby, není tam žádné omezení.  

 

PM jsem poprvé absolvovala před deseti lety a vydržel mi 7 let, po druhé jsem byla před třemi roky a barva evidentně potřebuje obnovit. Jak je to možné, proč je takový rozdíl mezi těmi dvěma zákroky?

V rámci nařízení Evropské unie, ale hlavně v zájmu Vašeho zdraví používáme pigmenty, které mají jiné, bezpečnější složení než tomu bylo v minulosti, bohužel je to na úkor doby trvání barvy. I proto nabízíme našim klientkám tzv. oživení, které je cenově zvýhodněno o 30% z původní ceny. Je to ale podmíněno tím, že klientky musí přijít před uplynutím dvou let od poslední aplikace. 

 

Rozhodla jsem se, že si nechám udělat PM obočí, ale nevím, pro kterou metodu se rozhodnout. Váhám mezi mikro pigmentací a permanentním make up, můžete mi vysvětlit rozdíl a kterému z ošetření dáváte přednost?

Rozdíl neexistuje, jedná se o stejný způsob provedení práce, resp. mikropigmentace je marketingově jinak pojmenovaný permanentní make up.

 

Nevypadají mi při aplikaci PM očních linek moje řasy?

Toho se vůbec nemusíte obávat, vpichy jsou mnohem mělčí, než jsou uloženy cibulky řas.

 

Ráda bych se do vašeho studia objednala na horní i dolní oční linky, mám uměle prodloužené řasy, doufám, že to není na překážku výkonu?

Bohužel Vás musíme zklamat, ve Vašem případě bude potřeba nejprve prodloužení odstranit, v rámci regenerace nechat kůži odpočinout a cca po měsíci mohou být oční linky aplikovány.

 

Mám ve vašem studiu rezervovaný termín na PM rtů, ale trpím na opary. Existuje nějaká prevence před tímto rizikem?

Rozhodně. Účinný prostředek je lék Herpesin 400 mg v podobě tabletek. Doporučujeme začít užívat jeden den před výkonem (ne dříve) a dalších nejméně 5 dnů po výkonu. Tento lék předepisuje lékař, který také stanoví optimální dávkování.

 

Kamarádka byla na PM obočí během svého pobytu v zahraničí. Zhruba po šesti měsících je její obočí „zrzavé“, což jí na kráse právě nepřidává. Jak se to mohlo stát, když její přirozená barva je tmavě hnědá?

Jedna z možností je, že klientka dostatečně neochránila aplikované místo před slunečními paprsky. Dalším důvodem by mohla být skutečnost, že byla použita nevhodná barva (příliš červených podtónů) a kůže v důsledku toho zpigmentovala. V našem Studiu Estetica máme k dispozici širokou škálu barev a jsme schopny namíchat téměř každý odstín. A důležité upozornění – největší škody může napáchat opalování v soláriu bezprostředně nebo v krátké době po provedení PM.

 

Zajímalo by mě, jak probíhá PM obočí a jestli mi v místě, kde ho budu mít, budou i dál růst mé vlastní chloupky?

Nejprve vám předkreslíme tvar, společně odsouhlasíme zabarvení. Poté vám jsou vytrhány přebytečné (nežádoucí) chloupky a přikročí se k samotné aplikaci. Pomocí PM dostane vaše obočí dokonalý tvar i barvu. Pak už je jen na vás, jak se o sebe budete starat. Podle tvaru vymodelovaného obočí je třeba vytrhávat chloupky, které jsou mimo. Pokud je vaše vlastní světlejší nebo již šediví, je dobré cca 1x měsíčně nechat stávající chloupky dobarvit. Doporučujeme svěřit se v takovém případě do péče odborníkům. Tuto službu poskytuje i naše Studio Estetika.